دوره آموزش صافی مو

آموزش صافی مو و دوره های آموزش صاف کردن مو به روش کراتینه

 آموزش صافی مو و دوره های آموزش صاف کردن مو به روش کراتینه

در دوره های آموزش صافی مو که توسط آموزشگاه های مختلف برگزار می شود، روش های مختلف صاف کردن مو مانند ریباندینگ، پلکس تراپی، گلوبال و… به هنرجوها آموزش داده می شود. این آموزش ها به طوری بوده که هنرجوها بدون آسیب به مو، کار خود را انجام داده و وارد بازار کار می شوند.

برای انجام صافی مو، ابتدا بایستی انواع مو، جنس آن، میزان ضخامت و خشکی مو، مقدار فر و آسیب دیدگی و… را شناسایی کرد. سپس با توجه به این موارد، روش و مواد مناسب را برای انجام این کار انتخاب کرد. همچنین نحوه نحوه اتو کشیدن به مو به طوری که به ریشه آن آسیب وارد نشود نیز، یکی از نکات با اهمیت در آموزش صافی مو است.

در گذراندن دوره های آموزشی برای صافی مو بایستی ابزار و وسایلی مانند اتو مو با درجه حرارت 230 درجه سانتیگراد، سشوار دستی و کلاهی، برس کاچوئی، مواد کراتین، شامپو فری سولفات و با PH بالا، ماسک مو، حوله، ماسک، عینک و… را تهیه کرد.

 

روش های مختلف در آموزش صافی مو

یکی از روش های پرکاربرد برای صافی مو، روش کراتینه کردن مو است. در این روش مو به وسیله کراتین و فرمالدئید که گازی با بوی زننده می باشد، پوشانده می شود. فرمالدئید دارای بوی تندی بوده و برای سلامتی مضر است، بنابراین برای انجام صافی مو به این روش محل مورد نظر بایستی دارای تهویه مناسبی باشد.

سپس این مواد با استفاده از حرارت اتو، بر روی مو تثبیت می شوند. پس از انجام کراتینه، بایستی مراقبت های لازم انجام شود. برای مثال تا سه روز نباید حمام رفت و یا نباید از سنجاق برای بستن مو و از شامپوهایی با سولفات زیاد استفاده کرد.

یکی دیگر از روش هایی که در دوره های آموزش صافی مو آموزش داده می شود، ریباندینگ مو می باشد. در این روش ساختار مو تغییر می کند و عواملی را که باعث فر و پیچش مو می شود را از بین می برد. همچنین در این روش موها به صورت دائمی صاف می شوند.

در صاف کردن مو به روش ژاپنی نیز مو به صورت دائمی صاف شده و بعد از انجام کار، مو کاملا سالم و طبیعی می باشد. هزینه این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر بوده و کیفیت و اصل بودن مواد به کار برده نیز بسیار مهم است.

یکی از روش های مدرن در آموزش صافی مو، گلوبال می باشد که برخلاف کراتین از فرمالدئید در این روش استفاده نمی شود. مواد مورد استفاده در گلوبال طبیعی بوده و پس از گذشت مدت زمانی از موادگذاری، اتوکشی انجام می شود. در این روش نیز نگهداری از مو پس از انجام کار اهمیت بالایی دارد.

بهترین کراتینه مو اصفهان و آموزش کراتینه مو اصفهان در سالن زیبایی فروز اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *